Chcete zvýšit zisky z PPC kampaní? Brzy se naskytne příležitost!

AMP a Google AdWords

Jste opravdový PPC expert a chcete zvýšit ziskovost z vašich kampaní? Pak mám pro vás dobrou zprávu, protože již brzy přijde nová možnost, na čem můžete zapracovat a co rozhodně doporučuji vyzkoušet!

AMP bude nově možné kombinovat s textovými reklamy v AdWords! Více informací se dočtete v mém dnešním článku.

Dozajista to všichni známe, uživatelé chtějí vyřešit své problémy hned, a to nemluvíme o jednoduchém prostředí nebo načtení stránky do jedné sekundy. Zkrátka doba mobilní klade na webové vývojáře stále složitější úkoly a hledání nových cest je každým dnem složitější.

Jednou z nedávných novinek, uvolněných v posledních letech, je AMP projekt neboli Accelerated Mobile Pages, který umožní Googlu stáhnout si vaši stránku a pak vaši stránku rychleji zobrazovat ve výsledcích vyhledávání.

A funkcionalita AMP bude nově přenesená také do textových inzerátů ve výsledcích vyhledávání. Tudíž jakmile uživatel klikne na váš inzerát, tak se mu stránka načte rychleji, než kdyby byl návštěvník odkázán na váš webhosting!

Do dvou týdnů uvolní Google tuto možnost globálně, takže si připravte landing pages a okamžitě zaujměte vašeho potencionálního zákazníka! Rychlé načtení stránky a relevantní informace určitě uvítají!

Jak to bude vypadat?

Vzhledem k tomu, že obrázek vydá za tisíc slov, tak níže pro vás mám gifík, který ukazuje, jak to bude vypadat v praxi! Tak co líbí se vám to stejně, jako mně?

Funkcionalita AMP stránek spolu s textovými inzeráty AdWords
Funkcionalita AMP stránek spolu s textovými inzeráty AdWords

Závěr

Podpora AMP stránek v inzerátech od Google je dobrou zprávou pro ty, kteří jdou kupředu. Pamatujte, že 1 s načítání webu navíc vás může připravit až o 20% ze zisků. Proto myslete na vaše zákazníky a mějte rychlé landing pages!

Nebál bych se říct, že jde o jednu změn, která souvisí s mobilním indexem. Také bych si dovolil spekulovat nad tím, že reklamy s AMP cílovou stránkou budou na mobilních telefonech preferovanější, ale je to jen moje myšlenka.

Zdroj informací: https://adwords.googleblog.com/2017/09/speed-up-your-search-text-ads-with-amp.html

Martin Žatkovič
Internetový polomág z Plzně. Polomág píšu, protože se ještě mám co učit, ale nějaké ty čáry máry už umím! Mezi moje záliby patří internetový marketing, cyklistika a autoturistika. Přičemž jednoho dne bych rád lítal s dronem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *