Co je Initiative Q a jak se připojit?

3.11.2018 bude již patřit Initiative Q, které doslova prolétlo celým Twitterem. A lidi se začali okamžitě registrovat a repostovat své invitační kódy, aby se mohli přihlásit i ostatní.

Initiative Q – Homepage

Ostatně se tento odkaz objevil i na účtech, které o kryptoměnách nikdy nepsaly. Někteří říkají, že jde o nový bitcoin (nikdo mu nevěřil) a chtějí být u toho. Ostatně i já jsem se logl, ačkoliv jsem byl poměrně skeptický, když mi o tom kolegové říkali včera v práci.

Říkám, už jsem zkusil burzu ABCC.com a dál nepotřebuji, ale todle vypadá zajímavě. Ostatně za registraci můžete v podstatě pouze získat.

Initiative Q a Google Trend

Dle Google Trends se „Initiative Q“  u nás dostala do trendů i v Google, ale co ostatní země? Když si přepnete Google Trends, tak zjistíte, že jde o celosvětový Boom.

Initiative Q v Google Trendech pro Česko

 

Bohužel zatím nemáme načtená data podobných témat pro Českou republiku, ale ta globální (tedy v angličtině) jsou poměrně zajímavá. Ve spojení s Initiative Q se vyhledává:

 • PayPal – iniciativu založili ex-zakladatelé PayPalu
 • Podvodník – může jít o scam nebo podvod, ostatně jako v jakémkoliv ICO
 • Měna – jde o novou měnu / kryptoměnu
 • Pyramida – může jít o takzvaný letadlový podfuk
 • Quality assurance – lidi zajímá, jestli je projekt kvalitní

Update 6/11:

Dnes došlo k načtení prvních dat pro Česko a lidé nejčastěji Iniative Q vyhledávají ve spojení témat s Lidovou Iniciativou.

Initiative Q vs ABCC

Před nedávnem jsme se bavili s Milanem Pichlíkem o bruze ABCC, proto mi dovolte menší odskočení od tématu. Burza ABCC je burza, která jednoduše vrací 80 % z obdržených fee ve své měně AT token.

Initiative Q vs ABCC

Reálný zájem Čechů

Možná vás zajímá, kolik lidí z České republiky hledali toto téma stejně jako vy. Jelikož se mi s tímto příspěvkem podařilo dostat na první stránku vyhledávání, tak vím, že v sobotu 3/11 od 14:00 toto téma hledalo něco okolo 2 000 lidí.

Initiative Q - Reálná hledání
Initiative Q – Reálná hledání

Ostatní dny zatím neznám, jelikož se nám data v Google Search Console neaktualizují tak často, jak by bylo třeba. Je tedy otázkou, jaký zájem o dané téma byl v neděli, kdy můj web navštívilo mnohem víc lidí, tudíž soudím, že tento den byl pro Initiative Q zajímavější.

Obecně však data říkají, že se hledá častěji brand než různá podobná témata, jako scam / podvod / měna / paypal…

Co je tedy Initiative Q?

Za Iniciativou Q stojí ex-zakladatelé PayPalu a jejich filozofie je poměrně jednoduchá:

 1. Aktuální platební systémy jsou poměrně složité a zastaralé.
  • Každý máme mnoho karet, které jednou za 3 roky propadnou a musíte si zařídit novou. Nebo například musíme zdlouhavě zadávat bankovní transakce v internetových bankovnictvích. Ostatně celý systém je z roku 1958.
 2. Je zde mnoho technologií, které by se mohly rozvíjet.
  • Komplexnější přihlašování pro vyšší bezpečnost, umělá inteligence pro odhalování podvodů, jedna globální měna pro snížení poplatků a podobné nápady, které jsou poměrně cool.
 3. Proč tedy nemáme nové technologie?
  • Údajně jde o souboj slepice s vejcem. Žádná firma se nepřipojí do sítě o kterou není zájem. A žádný člověk se nepřipojí do sítě, kde nemůže nic dělat.
 4. Nový systém může lehce prorazit.
  • V případě, že vznikne popisovaný systém, tak lze očekávat jeho rychlé adoptování a zasazením do praxe. A ve výsledku to může skončit tím, že se přes měnu Q bude provádět 20 trillionu dollarů v transakcích za rok a pak by jeden tento coin mohl stát 1 dollar. 🙂

Initiative Q je tady už dnes – čím dříve se člověk registruje, tím větší počet Q dostane. Což láká všechny, kteří chtějí na novém systému / kryptoměnách vydělat, ale není to až moc lákavě? Není to vše jen promyšlený marketing? Možná ano, možná ne.

Registrační proces

Jak v lidech vyvolat pocit toho, že u toho musí být a že se chtějí registrovat? Přesně tak, jak to udělala Iniciativa Q, vy se nemůžete registrovat ručně, ale musíte získat odkaz od někoho, kdo jej již má.

Ostatně to takto komunikují i na webu:

Iniciative Q – Registrace

Když se zeptáte vašich přítel na Facebooku nebo Twitteru, tak tím šíříte brand a myšlenku. Tudíž se takto dostáváte k dalším lidem. Jakmile se přihlásíte, tak získáte odkaz, který můžete sdílet a tím získat další přátele, rozhodně to napomáhá šíření.

Sbíráte Qčka = Lidi

Jelikož již uplynul nějaký čas, kdy jsem se do této burzy registroval, tak mohu říct i jak to funguje uvnitř. Jelikož je celý systém postavený na tom, že zvete vaše přátele a ty zvou další přátele, tak vás aplikace k tomuto chování nutí.

Nejprve dostanete 5 pozvánek pro vaše nejbližší přátele, pak jich dostanete dalších 10. Tedy můžete pozvat až 15 přátel, kdy za každého dostanete 3 108 Q což by v přepočtu mohlo až 68 000 Kč. To jako opravdu?

No každopádně, pak se dostanete do fáze, kdy vám už pozvánky nic nevydělávají a musí zvát vaši přátelé, aby vám naplnili kapacitu. Respektive další Q začínáte dostávat za počet lidí, kteří oni pozvali.

Initiative Q - Level 4
Initiative Q – Level 4

Takže kromě toho, že musíte „lovit“ vaše přátele, tak musíte i vašim přátelům připomínat, že je důležité lovit další ovečky.

A o co víc, dle informací přímo od zdroje už se registrovalo přes 2 000 000 lidí. Z čeho nás hodlají vyplácet? No, pomalinku se začínám přiklánět k názoru druhé skupiny lidí, kteří tvrdí, že jde o scam.

Což je ostatně nejhledanější téma celosvětově ve spojení s tímto klíčovým slovem. Toto lze hodnotit minimálně zajímavě.


Za sebe nedokáži určit, jestli jde o podvod nebo pouze dobře spuštěné ICO, zkrátka pamatujte na základní pravidla kryptoměn:

 • O všechny vaše investice můžete přijít.
 • Používejte unikátní hesla, která nepoužíváte jinde.
 • Používejte dvojitou verifikaci.

Jestli i tak chcete zkusit štěstí, ostatně za registraci nic nedáte. A kdo ví, možná se někdy probudíme všichni jako milionáři.

Čerpal jsem zejména z

 • https://initiativeq.com/
 • https://www.twitter.com/
 • https://www.wikipedia.org/

Na tomto článku jsem si chtěl odzkoušet, jestli se dokáže umístit na nějakém ze zajímavých umístění. Ostatně v Google Trends to už vystřelilo nahoru, takže možná zajímavá návštěvnost.

Rozhodně čekejte do nějakého týdne / dvou další informace o Initiative Q a tomto článku, jelikož se mi podařilo zajímavé. 🙂