Můj úžasný rok 2017

Ti, kteří mě znají, ví, že se nerad vracím a vzpomínám na to, co již proběhlo. Zkrátka jakmile se něco stane, tak to tak je a je třeba s tím žít a brát to tak. No, ale vzhledem k tomu, že jsem v tomto roce založil tento blog, tak by byla škoda, kdyby se tady nic nezjevilo.

Jaký byl tedy můj rok?

Jedním slovem, úžasný! Tento rok byl plný změn a nových dveří, proto bych se rád pochlubil a připomenul si vše, co se mi podařilo a nač jsem patřičně hrdý! Ano, pár chybek se našlo, to k tomu patří. Z chyb jsem se poučil a posouvám se kupředu.

Pojďme si společně projít můj rok 2017 a shrňme si jej do pár odstavců, zmíním také projekty a co plánuji na příští rok. Čtěte právě nyní!

Stal jsem se markeťákem

A to s plnou parádou, k marketingu mě to táhlo již nějakou dobu, když jsem ještě kódoval a vedl svůj malý tým v jednom plzeňském startupu a kde jsem bohužel nedostal prostor k tomu, věnovat se marketingu naplno.

Takže jsem udělal totální „game change“ v mém životě, dal jsem výpověď a po měsíci studia a odpočinku jsem se dostal do největší plzeňské agentury ANT studio, kde působím od května 2017 na pozici SEO konzultanta.

Moji kolegové z ANT studia
Moji kolegové z ANT studia

Tudíž jsem se začal silně profilovat na marketing a to pořádně od podlahy, za těch 8 měsíců jsem získal přehled napříč celým oborem a pomohu vám zejména s optimalizací webu pro vyhledávače, UX nebo webovou analytikou. O zbytku si s vámi mohu jen a jen povídat.

Jsem v úžasné firmě s vynikajícími kolegy a dělám to, co mě baví, to jsem vždycky chtěl. A do příštího roku plánuji jediné a to, ještě víc do toho šlápnout a celkově posunout sebe i agenturu dál!

Junior Erb? Pohoda.

Ze začátku roku se nám podařilo s webem skautského oddílu Šíp z Plzně vyhrát soutěž Junior Erb, ve které soutěží webové stránky, které jsme pilovali strašnou dobu a které se nám povedly!

Vyhráli jsme krajské kolo Plzeňského kraje a mohli jsme tak jet spolu s naším webem na celostátní kolo do Hradce Králové, které se konalo v rámci konference ISSS2017, která byla mimochodem velmi zajímavá a ukázala mi druhou stranu mince a to, že ne vždy jde něco posunout a speciálně ve státní správě.

Tak či onak jsem zvědav, kdo vyhraje další ročníky soutěže Zlatý Erb a speciálně pak Junior Erb. V novém roce se tomuto tématu budeme také párkrát věnovat, tak uvidíme, snad se vám to bude líbit.

Skautské zpravodajství

Jedním z úspěchů, na kterých jsem se v tomto roce mohl podílet byl dokonalý tábor 33. skautského oddílu Šíp, ze kterého jsme vytvořili Facebookové zpravodajství, které mělo u rodičů velikánský úspěch! Svět se neustále vyvíjí a děti píší domu z tábora dopisy méně a méně častěji, proto bylo nutné na to zareagovat.

Uspět na sociálních sítí dokáže každý

Vsadili jsme na dobré fotky a hezké příspěvky a ono to vyšlo! Rodiče měli radost, protože mohli najít svoje děti na fotkách, které měli na Facebooku, kde je aktuálně každý. Zkrátka to bylo super a v příštím roce to ještě vylepšíme luxusními záběry z dobrých kamer dronů, takže bude na co se těšit!

Bloger naplno!

Další z kapitol, která se začala psát v tomto roce je příběh tohoto webu, na který občas napíšu nějaký ten článek, ve kterém se snažím dělit o nějaké mé know-how i s dalšími lidmi, kterým by to mohlo pomoci. Nechci moc zabrušovat do pokročilých témat, abych nemusel vybrušovat #YouKnow.

Ale rozhodně se zde najdou zajímavé články, které by mohly pomoct k dalšímu kariérnímu postupu nebo otevírat nové obzory. Ano, chvíli jsem tu byl terčem „dětinského chování“ některých jedinců, ale co, i to k tomu patří.

Tak či onak mě blogování baví a budu sem přispívat neustále i nadále, jediným problémem je fakt, že jsem teď na podzim nezvládal chrlit články tak moc rychle, jako v létě, jelikož jsem byl opravdu vytížený kvůli vánoční sezóně na e-shopech a v práci. Věřím, že se to zlepší. 🙂

Pracuji pro Plzeň

Dalším super milníkem v mém životě byla výhra v rámci soutěže technického IT léta, v rámci které jsem zpracovával analýzu webu města Plzně, která mi zabrala většinu léta a výsledek mě posunul k dalším pracím pro město, jakožto externí SEO konzultant.

Aktuálně pracujeme na projektu turistického portálu města Plzně a také pracujeme na optimalizaci aktuálního oficiálního webu města. Řekl bych, že rok 2018 by v tomto směru mohl být přelomový a mohlo by to být velice zajímavé. #StayTuned

Podzim jsem strávil na #digisemestru

V druhé polovině roku jsem měl tu možnost, že jsem byl vybrán, jakožto jeden z 250ti účastníků na #digisemestr, který byl naprosto úžasný a který mě posunul zase trošku dál v rámci marketingu. Získal jsem kontakty na zajímavé lidi z oboru, kteří by to mohli dotáhnout pořádně daleko.

Jaký je #digisemestr?
Jaký je #digisemestr?

Užil jsem si úžasných 13 sobot a dvě celodenní školení, mnoho inspirace a nápadů, které v příštím roce vyzkouším. Sice to bylo velice namáhavé, ale výsledky se pomalu dostavují. Protože jsem se k #digisemestru vyjadřoval v několika článcích, tak vás odkáži na poslední, kde popisuji jak probíhal a proč byl úžasný.

Vánoční sezóna naplno

Dalším vynikajícím obdobím byla vánoční sezóna, kterou jsem si prošel s e-shopem MapList.cz a ve které se nám podařilo zvednout tržby o cca 1 000%, čemuž pomohl přesun e-shopu na Shoptet a napojení pomocí funkčního Facebook Pixelu, remarketingu pomocí AdWrods a daleko důmyslnější reklamy.

Pilně jsme pracovali na obsahu na Facebooku, kdy si nás lidé doslova zamilovali a lajkovali o sto šest. V rámci této sezóny se nám podařilo uvést jeden nový produkt na trh a ten vyprodat a máme připravené další produkty pro další rok!

Statistiky e-shopu byly doslova úžasné, za jeden měsíc jsme udělali to, co za celý rok a doufám, že si tempo udržíme i v roce novém a uděláme konečně díru do světa!

Buduji si UX databázi

Na začátku prosince jsem navštívil školení Strategické optimalizace od Honzy Kvasničky a Honzy Řezáče, které mě opět posunulo jistým směrem kupředu. Otevřelo mi oči a již si začínám budovat takovou svoji UX databázi, aneb zajímavé prvky, náměty na úpravy a co se komu nepovedlo. Zkrátka UX k SEO patří a je třeba se trošku mezioborově vzdělávat a posouvat. Tak uvidíme, co si řekneme příští rok na Vánoce.

Ano, stále jsem jim nenapsal hodnocení, ale již to mám v úkolech na tento týden, takže snad to dopadne. 🙂 Bylo to vynikající školení, které mohu všem doporučit.

Veškeré dík patří vám

Bohužel jsem nemohl zmínit všechny projekty a některé interní úspěchy například v ANT studiu, kde jsem hodně pracoval na rozvoji služeb a odvedl velké množství práce, tak to snad omluvíte. Také bych chtěl poděkovat všem lidem z ANTu, že mi jsou dobrou oporou pro to, abych si mohl plnit sny a realizovat se v online marketingu. Speciální poděkování patří Petru Vatahovi a Petru Zápotockému, kteří stáli u mého „marketingového zrodu“.

Velké dík patří také kolegovi Petru Krauzovi, se kterým společně zapínáme SEO a makáme na plné obrátky a se kterým do nového roku připravujeme jeden projekt, který by se mohl všem Plzeňanům líbit a kdo ví, co nás ještě potká! Každopádně díky, jestli to čteš, tak jsi vynikající parťák!

V neposlední řadě také velké dík patří mojí přítelkyni, která mi vždy poradí a pomůže, i když netuší, o čem povídám (pamatuji si, jak jsem ji učil atribuční modely). Vždy mě vyslechne a když potřebuji, pomůže. Super člověk, který mi pomáhá plnit si sny, díky!

Velké dík patří také vám, lidem, kteří mě sledují, lajkují a občas něco sdílí. Vždy mám radost z toho, že někdo s mým obsahem interaguje. Rád bych pro vás do nového roku psal zajímavější články a témata, budu rád, když my vyplníte dotazníček. Díky, že mě sledujete a doufám, že mě budete sledovat i nadále.

Co s novým rokem?

Vidím to tak, že se budu rozvíjet v tom, co mě baví a naplňuje a to SEO, UX a webová analytika, tedy tří obory, které si jdou ruku v ruce. Zkrátka hodlám se silně vyprofilovat do této oblasti a pořádně zakořenit. Takže, až vás bude něco zajímat, čekám na vás!

Rád bych zapracoval na svých „soft skills“, zejména na vystupování, prezentačních dovednostech a spolu s tím překopal svoje pracovní workflow a denní návyky, takže v tomto směru hodlám také ujít dlouhou cestu. A uvidíme, jak se posunu.

V novém roce začnu chodit jednou v týdnu do nového plzeňského coworkingu, kde budu chtít poznat další inspirující jedince. A celkově si zasejc otevřít obzory trošku dál. Spolu s tím si jde ruku v ruce, že bych se rád jednou za čas potkal s nějakým „začínajícím podnikatelem“ a u oběda nebo u kávy, probral jeho problémy a trošku jej nasměřoval dál.

A posledním okénkem na kterém bych rád zapracoval je moje pracovní kariéra a projekty. Rok 2018 bude rokem, kdy do toho začnu pořádně šlapat! Opět budu inovovat a snažit se přijít s lepšími procesy a dobrými nápady, takže uvidíme, jak se posuneme v tomto směru.

Jo a na závěr bych rád dodal, že jestli mě nemáte rádi a ležím vám v žaludku, tak doufám, že to bude v roce 2018 pokračovat. A jestli ne, tak pojďme na pivo a posuňme se dál! Horká krev není dobrá. 

Tak tedy hodně štěstí, zdraví, lásky a přátel do nového roku vám přeji já Martin Žatkovič. Jo a v minulém roce se mi vše dařilo *Klep klep* a na žádné velké chyby si nevzpomínám.

Martin Žatkovič
Internetový polomág z Plzně. Polomág píšu, protože se ještě mám co učit, ale nějaké ty čáry máry už umím! Mezi moje záliby patří internetový marketing, cyklistika a autoturistika. Přičemž jednoho dne bych rád lítal s dronem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *