Google nabídne pracovní inzeráty ve výsledcích vyhledávání!

PraceVeVyhledavani

Při mém brouzdání po internetu jsem narazil na jednu poměrně zajímavou novinku a to, že Google plánuje zobrazovat nabídky práce ve vyhledávání! Podařilo se mi zjistit víc informací.

A řekl bych, že nejde jenom o plané víření vody, jelikož Google tuto novinku oznámil / naznačil na svém I/O Keynote, což je konference, kde Google představuje svoje novinky, konkrétně pak v samém závěru cca od 111 minuty přenosu.

Proč ve vyhledávání?

V podstatě půjde o stejný princip jako s feature snippets, kdy se Google snaží podat odpověď na otázku bez toho, aniž by uživatel nemusel navštívit žádnou stránku. A přiznejme si, jak se v roce 2017 hledá práce, pomineme-li znalost brandu.

Tudíž bychom mohli považovat tento krok za začátek konce portálů, jako startupjobs.cz, prace.cz a dalším podobným nebo ne? To zatím ještě nehrozí, zas tak moc do toho Google asi fušovat nebude, jelikož odněkud musí data získávat.

Ve vyhledávání pak bude tato novinka vypadat přibližně takto, očividně již funguje, jelikož jsem vyhledávání zkusil na vlastní kůži.

Ukázka pracovní pozice ve vyhledávání Google
Ukázka pracovní pozice ve vyhledávání Google

Jak získat pracovní inzeráty?

Bude to jednoduché, bude třeba využívat strukturovaná data, které již pro komunikaci s Googlem využíváme například pro eventy, recenze a lokální firmy. Opět pouze implementujeme jenom JSON fragment kódu.

Další podrobnosti naleznete v oficiální nápovědě od Google, avšak momentálně vám to bude asi k ničemu, protože v České Republice tato novinka není dostupná – minimálně jsem na ní ještě nenarazil.

Na co nezapomenout?

Je to lehké, je třeba kontrolovat a kontrolovat, pomocí nástrojů, které nám webmasterům nabízí, jako jsou Search Console a nástroj pro testování strukturovaných dat. Stejně tak je třeba přidat <lastmod> tag do sitemap.xml, aby Google znal poslední aktualizaci nabídky a tak mohl vyhodnotit relevanci.

A v případě, že provozujete web, kde je víc jak 100,000 nabídek s frekvencí 10,000 za den, tak můžete požádat o rychlejší a častější prohlížení pomocí následujícího fomuláře.

Závěrem

I když si myslíme, že nás již Google ničím nepřekvapí, tak přijde s něčím novým a je to super, přesně kvůli tomu mám svět internetu tak rád. Nemohl jsem si tuto novinku nechat pro sebe a musel jsem se podělit. Doufám, že se vám tato rychlá novinka líbila a těším se již brzy u dalšího článku. Mezitím si můžete přečíst můj článek o See Thing Do Care.

Zdroj: https://webmasters.googleblog.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.