Vylepšeme web města Plzně – Uživatelské testování

Bez vás to nezvládnu!

Právě se účastním jedné soutěže s názvem technické IT léto. Soutěže, která je zaměřená na vylepšené webu města Plzně, aby se lépe umisťoval ve vyhledávačích a všichni jej lehce nalezli a vyřešili, co potřebují.

Avšak já vidím web města daleko komplexněji. A myslím si, že na webu je spoustu prostoru pro to, aby se zlepšil a přinesl víc užitku pro nás všechny, aby se stal přehlednějším a pomáhal efektivněji řešit naše problémy a informoval nás.

Proto plánuji v průběhu příštího týdne sérii uživatelských testování na několik hlavních scénářů, které povedou k tomu, abych si potvrdil či naopak vyvrátil teorie a nápady, které mám.

A vzhledem k tomu, že nemohu testovat web sám se sebou, tak bych rád poprosil vás. Opravdu nezáleží na tom, jak jste počítačově zdatní, stejně tak nezáleží na věku nebo pohlaví. Hledám lidi, kteří chtějí pomoc.

Proč potřebuji lidi?

Jelikož sám mám velmi omezené zásoby, dobře né tak přátel mám mnoho, ale všichni nebo velká většina jsou mladí stejně jako já. A web města, jako je Plzeň má poskytovat odpovědi pro všechny občany. Proto potřebuji, abyste se sami přihlásili, anebo toto přeposlali a sdíleli.

Co bude náplní?

Momentálně potřebuji nějaké šikovné duše na testování webu, takže si spolu sedneme třeba v kavárně, tam otevřeme web města Plzně, já vám zadám úkol, který musíte splnit a budu vás pozorovat a zapisovat si.

Se zápisky pak vyhodnotím, kde nastala chyba a vymyslím jak to zlepšit. Následně si opět budu muset otestovat svoje nápady a ty vylepšit. Tímto postupným vylepšováním se web postupně vylepší, aby plnil to co má a občanům města pomáhal.

Když nechci testovat, ale chci pomoc

Výborně i takovéto lidi hledám, jelikož spolu s tímto vylepšováním vymýšlím další a další nápady, jak by se dalo občanům pomáhat, avšak potřebuji zpětnou vazbu a od koho lepšího než od vás!

Takže vám jednou za čas pošlu e-mail s dotazníkem a budu se těšit na vaše odpovědi. I takto mi hodně pomůžete.

Co za to?

Užijete si to a prožijete něco nového, jelikož je to soutěž a nikdo mě neplatí, tak nemohu přislíbit finanční odměnu, mohu slíbit příjemnou hodinku strávenou v Crosscafe s pokecáním ohledně života.

Moje motivace?

Možná se ptáte, proč to ten blázen dělá, proč chce zlepšit něco, co je tak velké, vždyť je to jako boj s větrnými mlýny. A ano máte pravdu je to boj s mlýny, avšak momentálně mám příležitost změnit něco v našem městě, vylepšit web města a tak ulehčit život nám všem. Prostě to chci zkusit a moc času do odevzdávání mi nezbývá a proto vás moc prosím o pomoc.

Závěr

Děkuji moc v případě zájmu mě kontaktujte na mém emailu plzen@zatkovic.cz, nebo se rovnou přihlaste do tohoto listu lidí, kterému budu odesílat průzkumy a dotazníky, ve kterých se budete moc vyjádřit k nápadům.

PS: Na úrovni v používání počítače nezáleží, testujeme web a ne vás jakožto uživatele. 😉 Stejně tak se není čeho bát, všechny údaje zůstanou anonymní. Jde především o data k vyhodnocení

Rád ti pomohu!

* indicates requiredPomohu s


Martin Žatkovič
Internetový polomág z Plzně. Polomág píšu, protože se ještě mám co učit, ale nějaké ty čáry máry už umím! Mezi moje záliby patří internetový marketing, cyklistika a autoturistika. Přičemž jednoho dne bych rád lítal s dronem!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *