Zlatý erb, cesta tam a zpět!

OddílŠíp vyhrál soutěž Zlatý erb

33. skautský oddíl Šíp v Plzni vyhrál v roce 2017 krajské kolo soutěže Zlatý erb! V článku popisuji celou naší cestu, která by mohla být inspirací pro další vývojáře a další lidi, kteří se účastní se svými weby soutěží. Měl by motivovat další lidi k tomu, aby se nebáli v budoucnu soutěžit.

Zlatý erb je soutěž webových stránek měst a obcí v České republice, které se může zúčastnit každá obec, která má web. Což by jen tak mimochodem podle zákona 106/1999Sb měly mít všechny obce.

A spolu se Zlatým erbem probíhá ve vybraných krajích soutěž Junior erb, které se můžou účastnit mladí lidé se svým projektem, který má sloužit nějaké veřejně prospěšné organizaci (spolek, knihovna, družstvo). A této soutěže jsme se rozhodli zúčastnit s webem našeho oddílu. A vyhráli jsme!

Jak se na zlatý erb připravit?

Jednoduše vytvořte kvalitní web, který bude splňovat své poslání a není plný kravin. Spoustu webů obsahuje zbytečné přeplácanosti, které jsou naprosto zbytečné, jako je například informace o počasí a kdo má svátek a to by dle mě výherní web mít neměl.

Co by naopak nemělo webu chybět, je například přehledná navigace, ve které se uživatel neztratí, stejně tak by neměla chybět osobitá grafika, která bude podtržena obrázky z obce a samosebou by měl být plný aktualizovaných informacích o obci. Tento web by dle mě mohl vyhrát soutěž Zlatý erb a to s přehledem.

Samosebou, že web, který by mohl vyhrát musí splnit i další náležitosti, které přiřazuje právní řád České republiky, jako je například elektronická podatelna, anebo povinné informace a úřední deska.

A další věc, která se hodí, je třeba přítomnost IPv6 a DNSSEC, ta také hraje vliv na tom, jestli web bude úspěšný nebo ne.

A jaký byl náš příběh?

Bylo to velmi jednoduché, náš skautský oddíl potřeboval nový web, jelikož ten starý pomalu dosluhoval a přestával být graficky pěkný, ano funkční byl o tom žádná, ale graficky to už nešlo. Proto jsme se rozhodli, že jej přepracujeme a jelikož web nestál na dobrých základech (PHP 5.3 – zkrátka nechceš), tak jsme se rozhodli, že jej rovnou přepíšeme.

V první fázi jsme dali dohromady slušnou šablonu, prostě grafika first! S tím, že jsme kladli důraz na to, aby v první řadě vynikli především plánované akce a kontakty na vedoucí a abychom využili krásné fotky, které jsme nafotili a neměli jsme se jak s nimi podělit a tak vznikl krásný design, který se dozajista líbí i vám!

Následně bylo třeba napsat administraci, kdy na velkou část jsem stačil sám, například přemigrování dat z minulé kroniky do nové kroniky, uživatelský systém a samosebou i novinkový box. V tomto čase se ke mě přidal Tomáš Sandrini, jakožto programátor, který doladil další důležité funkce, jako bylo například SMS API a komprese obrázků.

Tak to vzniklo takto vznikl nový oddílový web po technické stránce. Po stránce obsahové jsme dlouhé noci ladili texty a hledali ty správné obrázky, což se nám podařilo víc než dobře a web je vynikající.

Proto se mu podařilo vyhrát krajské kolo v soutěži Junior erb, kdy jsme soutěži proti dalším 15ti webům, což je veliký úspěch. Rád bych se v příštím roce opět Zlatého erbu nějak zúčastnil, ale bohužel asi nebude příležitost. V kategorii Junior erb již soutěžit nemohu, jelikož mi bylo 19 let. A ke Zlatému erbu se jen tak nedostanu

Závěr

A co si o tom myslíte vy? Je těžké uspět v soutěži Zlatý erb a co Junior erb? Přeji vám příjemný zbytek týdne a těším se příští sobotu u článku, ve kterém budu popisovat opět něco úžasného.

—-

Něco jsem se rozhodl otestovat proto sem přidávám odkaz na svůj další projekt PoznejSvůjKraj.eu a zkoumám jak rychle jej uvidím v Google Search Console – tak schválně – držte palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.